Thoughts Please

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • williams2008
    Daycare.com Member
    • Oct 2012
    • 981

    #16
    Originally posted by LK5kids
    I think I am going with Preschool Palace that was suggested by MarinaVanessa!
    $10.00 for the year and everything mapped out so well. It really caught my eye and you can't beat the price!
    Thank you! I'm going to look at Preschool Palace!

    Comment

    • daycare
      Advanced Daycare.com *********
      • Feb 2011
      • 16259

      #17
      I buy past months at discount from the learning box. for six 6 it only cost me $30 for a month and that was with the shipping.....

      I use a variety of things. I like making my own and then sometimes I just can't get motivated to make something or search online, so I pull out a box.......I love that I can do that. OF course I save the teachers manual and sometimes if a project was way cool, I copy the stuff on my copier and then file it away for later use...

      I have used MGT....most of my kids could NOT do those projects. I had to end up doing them all.......

      Comment

      Working...